دسته بندی محصولات
سایر ظروف آشپزخانه
سایر ظروف
۱۷+

دسته بندی دیگر

فیلترهای فعال

برند
رنگ

نمایش 1 - 1 کالا از 1

ظروف پخت و پز

روش های آماده کردن غذا در کیفیت و سلامتی غذا تاثیر بسیار بالایی دارد در تهیه غذا علاوه بر کیفیت مواد اولیه ی مصرفی عوامل دیگری همچون جنس ظرفی که غذا در آن پخته می شود در سالم بودن و طعم غذا تاثیر گذار است.
ظروف پخت و پز چدنی: این ظروف به دلیل شکل و طراحی منحصر به فرد خود بسیار پر طرفدار است این سرویس به خوبی حرارت را در خود نگه می دارد و آ« را به طور یکنواخت پخش می کند.
ظروف پخت و پز پیرکس: کمتر پیش می آید که افراد از این ظروف برای پخت و پز استفاده کنند اما متخصصان ظروف پیرکس را مناسب ترین ظروف برای پخت و پز می دانند زیرا می توان در آن ها انواع غذا ها را تهیه کرد و مواد اسیدی نیز روی این ظروف هیچگونه تاثیری ندارد.
ظروف پخت و پز لعابی: این ظروف از جنس آهن یا فولاد ساخته شده اند که سطح آن ها برای جلوگیری از زنگ زدن از لعاب پوشیده شده است. لعاب ها در انواع بی رنگ، رنگی و کدر وجود دارند. این ظروف برای پخت و پز در دمای بالا مناسب هستند اما در نگهداری آن ها باید بسیار دقت کرد زیرا اگر تحت ضربه قرار بگیرند سطحشان ترک برمیدارد و میریزد و در صورتی که ترک بردارند مواد سمی آزاد می کنند و دیگر قابل استفاده نیستند.
ظروف پخت و پز آلومینیومی: این ظروف بسیار سبک هستند و گرما را به خوبی انتقال می دهندو در پخت و پز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.
ظروف پخت و پز تفلونی: ظروف های تفلونی همان ظروف آلومینیومی یا استیل هستند که با روکش نچسب پوشیده شده اند در ظروف تفلونی مواد غذایی به ظرف نمی چسبند و می توانید با کمترین میزان روغن آشپزی کنید.
البته ظروف تفلون نیز درجه یک و دو دارند زیرا موادی که برای ساخت آن به کار می رود متفاوت است و ضخامت مواد نچسب در آن ها نیز فرق می کند آن دسته از ظروف که کیفیت مرغوب تری دارند دارای پودر سرامیک یا مخلوط تیتانیوم هستند که بر سختی و مقاومت این مواد می افزاید و اجازه نمی دهد که به راحتی ساییده یا خراشیده شوند.
ظروف پخت و پز استیل: ظروف استیل نیز از کیفیت یک و دو برخوردار است. ظروفی که دارای کیفیت مرغوب تری هستند از ترکیب آن و فلزاتی همچون نیکل، تیتانیوم، مولییدن و کروم ساخته می شوند که همین امر به ظروف استیل حالت سختی می دهد و در مقابل فرسودگی، خراشیدگی و ساییده شدن بسیار مقاوم هستند.
اما ظروفی که کیفیت پایین تری دارند مقاومت کمتری دارند و حرارت در آن ها به صورت یکنواخت منتقل نمی شود و باید غذا را در آن ها مداوم هم زد تا یکنواخت حرارت ببینند.
ظروف پخت و پز مسی: ظروفی که از بهترین نوع و سالم ترین ظروف برای پخت هستند اما متاسفانه استفاده از آن ها بسیار کم شده است. البته این نکته در مورد ظروف مسی حائز اهمیت است که قلع اندود نشدن مناسب ظروف مسی و استفاده از مواد حاوی سرب برای قلع اندود کردن، می تواند در دراز مدت سبب مسمومیت شود و تاثیر نامطلوبی روی اندام داخلی بدن داشته باشد.
ظروف پخت و پز برنجی: این ظروف بدنه ای از جنس آلیاژ دارند. در گذشته ظروف برنجی عمدتا در قاشق، قوری، کتری و سماور خلاصه می شدند اما امروزه با توجه به رنگ جذاب و بدنه درخشان این گونه محصولات می توان ان ظروف را در قالب ظروف دکوری و زینتی خریداری کرد.
ظروف پخت و پز گرانیتی یا سرامیکی: قابلمه های گرانیتی و سرامیکی بسیار شبیه هم هستند و معمولا از سه لایه ساخته شده اند. این ظروف فاقد مواد سمی هستند و مقاومت آن ها در برابر دما بسیار بالا است.

شما می توانید انواع ظروف پخت و پز را با برند های معتبری مثل GIFINI، WMF، BOSCH و …  در سایت تکدو خریداری نمایید.

 

مقایسه ( 0 مورد )