دسته بندی محصولات
اتصالات شبکه
مودم - روتر ADSL
مودم - روتر ADSL
۱۷+

دسته بندی دیگر

فیلترهای فعال

برند
رنگ

نمایش 1 - 1 کالا از 1

تجهیزات شبکه و ارتباطات

امروزه درسراسر دنیا از شبکه های اینترنتی استفاده می شود و اکثر ما ازاین شبکه ها استفاده می کنیم. در شبکه های کامپیوتری ابزارهای مختلفی برای راه اندازی، نگهداری وتعمیر مورد نیاز است. شبکه ی کامپیوتری مجموعه ای از دو یا چند کامپیوتر است که به یکدیگر متصل هستند و از طریق آنها می توان اطلاعات را به اشتراک گذاشت اما برای برقراری ارتباطات به تجهیزات شبکه نیاز است تا این شبکه به درستی کارکند. 
تجهیزات شبکه و ارتباطات همان طور که گفتیم شامل تمام ابزارهای مورد نیاز برای شبکه است ، در پیاده سازی یک شبکه قطعات و تجهیزات زیادی دخیل هستند که راه اندازی و استفاده صحیح از آنها به تجربه و دانش نیاز دارد. تجهیزات سخت افزاری شبکه به دو دسته تجهیزات شبکه اکتیو (active) و تجهیزات شبکه پسیو (pasive) تقسسیم می شوند.
تجهیزات اکتیو (فعال شبکه) تجهیزاتی هستند که برای انجام دادن فعالیت خود به جریان برق نیازدارند. تجهیزات پسیو (غیرفعال) به تجهیزاتی گفته می شود که برای داشتن عملکرد به توان الکتریکی نیازی ندارند.

انواع تجهیزات اکتیو شیکه

کارت شبکه: مهم ترین تجهیزات برای راه اندازی شبکه، کارت شبکه می باشد در واقع کارت شبکه حضورش در تمام سیستم ها حیاتی است چرا که سیستم ها برای اشتراک گذاری منابع سخت افزاری به این قطعه احتیاج دارند، کارت شبکه در دو نوع سیمی و بی سیم موجود است. که کارت شبکه های بی سیم به دو دسته اینترنال (داخلی) و اکسترنال (خارجی) قابل تقسیم می باشند. کارت شبکه رابط بین رایانه و محیط انتقال است، برای اتصال کامپیوتر به شبکه ی اینترنتی چه از نوع سرویس دهنده یا سرویس گیرنده کارت شبکه نیاز است.
اکسس پوینت: نقطه اتصال در شیکه های بی سیم مانند سوئیچ در شبکه های سیمی عمل میکند. اکسس پوینت ارتباط کامپیوترها را از طریق شبکه ی بی سیم برقرار میکند.
سوئیچ شبکه: ازیکی ازعناصر مهم در راه اندازی شبکه های کامپیوتری است که برای اتصال دادن چند دستگاه مختلف در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد مثلا توانایی اتصال بین پرینتر و کلاینت و سرور را خواهد داشت. با استفاده از سوئیچ چندین کاربر در لحظه می توانند از طریق شبکه اطلاعات خود را ارسال کنند.
روتر: روتر یک دستگاه بسیار هوشمند است که در شبکه کاربرد و عملکردی نزدیک به سوئیچ دارد با این تفاوت که از روتر برای ارتباط دادن بین دو شبکه استفاده می شود در حالی که از سوئیچ برای ارتباط دادن بین اعضای مختلف یک شبکه استفاده می شود. روترها برای تامین اینترنت مورد نیاز در شبکه های مختلف کاربرد دارند.
مودم: مودم از دیگر انواع تجهیزات شبکه است که مهم ترین وظیفه آن تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال و تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ است. مودم ها به دو دسته معمولی و مودم ای دی اس ال تقسیم می شوند.
پرینت سرور: از پرینت سرور برای به اشتراک گذاشتن یک پرینتر بدون نیاز به کامپیوتر استفاده می شود زیرا پرینتر را به پرینت سرور متصل کرده است. استفاده از این روش به هیچ عنوان احتیاجی به روشن بودن هیچ کامپیوتری هنگام ارسال دستور پرینت به پرینتر نیازی ندارد.

تبدیل کننده فیبر نوری: از وظایف مبدل فیبر نوری تبدیل کردن سیگنال دریافتی از کابل مسی و تبدیل به سیگنال نوری است وپس از تبدیل کردن این سیگنال آن را با استفاده از کابل فیبر نوری انتقال می دهد و سپس هنگامی که سیگنال نوری به انتهای کابل می رسد با استفاده از یک مبدل فیبر نوری دیگر به سیگنال قابل انتقال با استفاده از کابل مسی تبدیل می شود.

انواع تجهیزات شبکه غیرفعال(پسیو)

مهم ترین ویژگی هایی که تجهیزات شبکه غیر فعال دارند این است که غیر قابل برنامه ریزی هستند. فروش تجهیزات شبکه ازنوع پسیو با این هدف انجام میشود که تجهیزات اکتیو شبکه به راحتی پیکربندی شوند.
کابل های کواکسیال: این نوع کابل در نقاط مختلف شبکه برای اتصال مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
کابل های زوج به هم تابیده: کاربرداین نوع کابل بسیار رایج است و بیشترین کاربرد را شبکه های مخابراتی و کامپیوتری دارد. استفاده از این کابل ها در تلفن ها بسیار رایج است.
کابلهای فیبر نوری: فیبر نوری برای انتقال سیگنال و دیتا استفاده می شود. از فیبرهای نوری در مسیر های طولانی با سرعت بالا و برای انتقال سیگنال ها و اطلاعات بدون اینکه از بین بروند استفاده می شود.

کابل شبکه : از دیگر تجهیزات شبکه می توان کابل هارا نام برد. از کابل های شبکه در خطوط تلفن و نتورک های کامپیوتر استفاده می شود.
رک شبکه: بعضی وقت ها تعداد سوئیچ ها و روترهایی که در شبکه استفاده می شوند زیاد می شود و برای نگهداری و مراقبت ازآن ها به یک محفظه نیاز داریم که به آن رک می گویند. رک ها محفظه های فلزی همراه با هواکش، چرخ و قفل هستند که تجهیزات را در آن نگهداری می کنند. رک ها معمولا به دو صورت دیواری و ایستاده وجود دارند.

قطعات محافظ ازکابل ها

داکت: داکت محفظه ای است که ازکنار دیوار کشیده می شود و از آن ها برای محافظت از کابل ها که حجم کمتری داشته باشند و در برابر آب و عواملی که ممکن است باعث آسیب به تجهیزات شوند را بگیرد. داکت ها اغلب انواع گوناگونی دارند و به رنگ سفید هستند، همچنین نوعی از آنها برای استفاده در کف زمین مناسب هستند.

ترانک: ترانک ها سه نوع دیواری، ستونی و دفنی دارند و اغلب از این قطعه برای قرار دادن پریزهای برق موجود در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد تا تجهیزات ایمن بمانند. ترانک شامل سه نوع قطعه است : قطعات درزگیر که فاصله بین ترانک هایی که در کنار هم قرار گرفته اند را بوشاند، مسدودکننده که ابتدا و انتها را میبندد تا هم زیباتر باشند هم ایمنی تر و شامل پارتیشن بندی های داخلی که از ایجاد نویز جلوگیری می کند. در ضمن داکت و ترانک با هم دیگر متفاوت هستند.

آچار های شبکه

آچار های شبکه
آچار شبکه به شما امکان قطع قسمتی از کابل و برداشتن روکش روی کابل و آماده کردن آن برای سوکت زدن و محکم کردن سیم ها مناسب است.
سیم لخت کن: ابزاری است که منحصرا برای بریدن روکش های روی کابل ها مناسب است.
تستر: این ابزار که از دوبخش مستر و ریموت تشکیل شده است  دارای 8 چراغ است. اگر تمام چراغ ها سبز و روشن باشند صحت سوکت زنی و همچنین یک چراغ برای بخش پاور، اطمینان اتصال به زمین را مشخص میکند. تسترها دارای دو نوع دیجیتال و آنالوگ هستند.

برای خرید اینترتی خوب به سراغ محصولات برند که شناخته شده هستند بروید،
فرشگاه اینترنتی تکدو تمامی محصولات با کیفیت و برند های شناخته شده را در سایت برای شما عزیزان فراهم آورده است. 

 

 

مقایسه ( 0 مورد )