دسته بندی محصولات
بند
بند
مچ بند
مچ بند
۱۷+

دیگر دسته بندی ها

برند
رنگ

نمایش 1 - 5 کالا از 5

بند و مچ بند

قطعا دیده اید که بدنسازان، پاورلیفتیگ کاران و وزنه برداران حرفه ای در هنگام جابه جا کردن وزنه ازمچ بند استفاده کنید.

مچ بند یکی از ابزار هایی است که برای حافظت دست از میله و بالا کشیدن بهتر وزنه به کار می رود. ابزار های بالا کشیدن وزنه برای حمایت از بدن فرد در مقابل فشار های زیاد و مختلف طراحی شده است ، همچنین این وسایل برای استفاده در زمان تمرین با وزنه های سنگین در نظر گرفته شده اند. بدنسازان و وزنه برداران بیشترین استفاده را از این وسایل خواهند داشت.

انواع مچ بند بدنسازی

مچ بند بدنسازی یکی از لوازمی است که بدنسازان حرفه ای در تمرینات برای بهتر وزنه زدن از آن استفاده می کنند و در برابر فشاری که از بالا آوردن وزنه به مچ دست وارد می شد نگهداری می کند. این ابزار بیشتر در بین بدنسازان و وزنه برداران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد و علت استفاده از آن انتخاب وزنه های سنگین است که توسط ورزشکاران در تمرین یا مسابقات صورت می گیرد و ممکن است سلامت جسمی ورزشکاران را به خطر بیاندازد با بهره گیری از مچ بند و سایر تجهیزات استاندارد احتمال آسیب دیدگی را در مسابقات و یا تمرینات می توان به حداقل رساند.

طراحی مچ بند حرفه ای

مچ بند حرفه ای بدنسازی به نحوی طراحی شده است تا مچ ها در هنگام حمل وزنه از دایره حرکتی مناسبی برخوردار باشند و از تاندون های مچ دست محافظت کنند. وقتی که تاندون های مچ دستان تحت فشار قرار گیرند احتمال آسیب دیدگی خواهند داشت و برای کم کردن سطح فشاری که به تاندون ها وارد می شود از آن ها حمایت کند که مچ بند ها مناسب ترین ابزار حمایتی برای تاندون های مچ دستان شناخته می شود. هدف استفاده از مچ بند در بدنسازی تحریک نمودن عضله هدف در پرروش و تقویت آن و محافظت از ورزشکار در برابر آسیب های احتمالی حاصل از جابه جا نمودن وزنه های سنگین است. طراحی مچ بند های حرفه ای بندسازی به گونه ای است که قابلیت تنظیم مناسب با قطر مچ دستان را دارا می باشد.

دراکثر تمرینات بدنسازی مچ دست در معرض فشار و تنش های متفاوتی است. مچ بند برای محدود کردن دامنه حرکتی مچ و نگه داری از آن در محدو ده ای ایمن طراحی شده است.

طریقه استفاده از مچ بند حرفه ای بدنسازی

در زمان استفاده از مچ بند نباید محکم بسته شود زیرا موجب می شود که گردش خون به دستان صورت نگیرد و موجب کم شدن قدرت دست ها و بروز آسیب دیدگی شود. تلاش کنید تا دست ها و ساعد در یک امتداد قرار گیرد تا شکل اهرمی عضلات حفظ شود. سعی کنید در تمرینات اولیه و سبک از دست بند استفاده نکنید و فقط در تمرینات سنگین که احتمال آسیب دیدگی دست ها وجود دارد، برای محافظت از دست ها ازآن استفاده کنید. تکنیک اجرای حرکات خیلی مهم است پس سعی کنید در هنگام استفاده از وزنه به اجرای حرکات دقت کنید تا به درستی انجام شود چرا که اگر با وجود بهره گیری از مچ بند حرکت را به صورت اشتباه انجام دهید ممکن است دچار آسیب دیدگی در ناحیه مچ دست شوید. 

فواید استفاده از مچ بند بدنسازی

در ورزش بدنسازی هر حرکتی برای تاثیر گذاری بر عضله ی  خاص خود تعیین شده است که ماهیچه ها در وضعیت های متفاوت با قدرت های مختلف بازده خواهند داشت. ماهیچه هایی که وظیفه محافظت از مچ دستان را برعهده دارند سریع تر از سایر ماهیچه ها در حین انجام تمرینات دچار خستگی می شوند، مچ بند های حرفه ای بدنسازی خستگی ماهیچه ها را به تعویق خواهند انداخت و ماهیچه ها در زمان طولانی تری دچار خستگی می شوند که باعث تحریک ماهیچه و تقویت آن می شود. وقتی که مچ بند روی مچ دستان قرار می گیرد فاصله موجود در بافت بدن کوتاه تر از حالت عادی می شودکه با کوتاه تر شدن این فاصله در ذهن ورزشکار این احساس بوجود می آید که آمادگی بیشتر و دقت بهتری  را در انجام تمرینات دارد. استفاده از مچ بند سبب می شود تا تمرکز بیشتری روی اجرای حرکات تمرینی صحیح را داشته باشید. استفاده از مچ بند مانع برهم خوردن نظم بیومکانیکی قسمت مچ دست ها شده و از آسیب دیدگی بدن جلوگیری خواهد کرد. از مچ بند می توان برای انجام تمریناتی مانند جلو بازو، حرکت های مخصوص زیر بغل و تمرینات تقویت عضلات پشت بازو در بدنسازی که در آن نیاز است تا از مچ دست ها محافظت شود استفاده کرد.

پیشنهاد میکنیم که از مچ بند بدنسازی در هنگام استفاده از وزنه های سبک استفاده نکنید، و از آن در هنگام انجام تمرینات که از وزنه های سنگینی که احتمال آسیب دیدگی را برای شما به جود می آورن استفاده نمائید تا با استفاده از آن از احتمال مصدومیت پیشیگری کند.

فروشگاه تکدو به عنوان فروشگاهی معتبر تمامی لوازم و تجهیزات ورزشی را برای شما فراهم آورده است، همچین فروشگاه تکدو ضمانت و اصالت سلامت فیزیکی کالا را تضمین می کند تا با خیالی راحت خرید اینترنتی خود را انجام دهید.

 

مقایسه ( 0 مورد )