دسته بندی محصولات
۱۷+

دسته بندی دیگر

فیلترهای فعال

برند
رنگ

تخته گوشت

بدون هیچ شکی برای پخت انواع و اقسام غذاها در آشپزخانه، به قطعه قطعه کردن، ریز کردن و حتی ساطوری کردن مواد اولیه غذایی، به دو ابزار با کیفیت و استاندار نیاز پیدا خواهید کرد. اولی چاقو و وسایل برنده و دومی یک تخته گوشت محکم و دارای سایز مناسب است.
برای خرید بهترین نوع تخته گوشت باید به این نکته توجه کنید که به دنبال چه نوع تخته گوشتی هستید، در واقع بهترین نوع از تخته گوشت، باید بتواند نیاز آشپزی شما را برطرف کند و کاربردی باشد.
معمولا از سه نوع تخته برای برش دادن گوشت، سبزی و … استفاده می شود. تخته گوشت چوبی، تخته گوشت پلاستیکی و تخته گوشت بامبو.
تخته گوشت چوبی: برای برش دادن گوشت استفاده می شود. چوب ویژگی های لازم برای استفاده به عنوان تخته گوشت را دارد و شکل و ظاهر آن نیز زیبا است، امروزه با ایجاد یک لایه پوشش محافظتی بی رنگ بر روی تخته، از نظر بهداشتی کیفیت آن را بسیار ارتقا بخشیده اند و با وجود این لایه، شستشوی تخته گوشت راحت تر و بهتر انجام می گیرد.
تخته گوشت پلاستیکی: از پلاستیک های فشرده و بادوام برای ساخت تخته گوشت های پلاستیکی استفاده شده است. دارای ضخامت بالایی هستند و در برابر شکستن، مقاوم ساخته شده اند و از ضربات تیغه تیز چاقو نیز در امان می مانند. تخته گوشت پلاستیکی بوی نامطبوع گوشت را به خود نمی گیرد و شستشوی آن به سادگی صورت می گیرد. همچنین تخته گوشت های پلاستیکی از تنوع طرح و رنگ های بیشتری برخوردار هستند.
تخته گوشت بامبو: این تخته گوشت همانطور که از اسمش پیدا است از چوب بامبو تهیه می شود و جنس آن صاف و صیقلی است. کاربرد آن برش دادن گوشت و سبزیجات و دیگر مواد است. تخته گوشت های بامبو ساده و زیبا بوده و به تخته گوشت های چوبی شبیه هستند اما در مقایسه با تخته گوشت های چوبی محکم و مقاوم تر هستند و ضخامت بالای آن باعث می شود که در برابر افتادن یا ضربه به آسانی دچار ترک خوردن یا شکستن نشوند. تخته های بامبو به دلیل سطح صاف و صیقلی به راحتی شسته و تمیز می شوند و بقایای گوشت بر روی آن ها باقی نمی ماند.

تنوع تخته گوشت

در تولید این تخته ها از اشکال مختلفی مانند مستطیل، دایره، طرح ماهی، طرح شاخ گوزن و … استفاده شده است که این تخته ها را فانتزی تر و زیباتر نشان می دهد. همچنین بر روی تخته گوشت های پلاستیکی ممکن است طرح های خاصی با رنگ های مختلف چاپ شده باشد که این طرح ها در برند های با کیفیت، ثابت هستند و در اثر شستشو از بین نمی روند. ابعاد تخته گوشت ها را نیز می توانید با توجه به میزان نیاز و استفاده خود انتخاب کنید.

برای سفارش آنلاین جدیدترین و باکیفیت ترین لوازم آشپزخانه، دکوری، لوازم پخت و پز و انواع تخته گوشت می توانید به فروشگاه اینترنتی تکدو مراجعه فرمایید.

مقایسه ( 0 مورد )