دسته بندی محصولات
۱۷+

دسته بندی دیگر

فیلترهای فعال

برند
رنگ

نمایش 1 - 1 کالا از 1

  • فکس مودم USB
    مشکی

مودم - روتر ADSL

ساده ترین دستگاهی که امروزه می توان تقریبا آن را در هر مکانی یافت مودم می باشد که باعث ایجاد ارتباط افراد خانه با دنیای اینترنت می باشد. تا قبل از ورود مودم زندگی در فضای مجازی به اندازه این روزها آنقدرها آسان نبود، مودم باعث شد تا دسترسی به اینترنت راحت تر باشد. برای راه اندازی و برقراری اتصال به اینترنت سریع و پایدار در منزل یا محیط کار باید مودم داشته باشید. هم مودم وهم روتر برای برقرار کردن اتصال اینترنت باسیم و بی سیم ضروری هستند.
مودم: ازنظر فنی مودم دستگاهی است که سیگنال آنالوگ (سیگنال رادیویی درمودم بی سیم) را ازخط تلفن ثابت به داده های دیجیتال تبدیل و قابل نمایش در دستگاه های کامپیوتری و برعکس تبدیل می کند. کانال های ارتباطی که مودم ها داده ها را از آن دریافت می کنند متفاوت است.
روتر: روتر یا مسیریاب، دستگاهی است که داده ی اینترنتی را در شبکه مسیریابی می کند. طبیعی است که اغلب افراد علاقه ای ندارند که سرتاسر خانه ی خود را با کابل های اترنت سیم کشی کنند این موقع است که روتر به کار می آید روتر وظیفه توزیع اینترنت را برای کاربرانی که می خواهند بدون سیم به اینترنت متصل شوند را برعهده دارد.

دستگاه ها ی ترکیبی مودم روتر: خیلی از دستگاه هایی ترکیبی که شبیه مدل هستند و با عنوان مودم شناخته می شوند دارای روتر داخلی هستند. برای این رده ی خاص از دستگاه ها فعلا هیچ نام رسمی وجود ندارد بعضی از شرکت ها از نام ADSL برای آن ها اسفاده می کنند و برخی هم آنها  را همان مودم می خوانند، بعضی منابع هم با نام مودم – روتر ترکیبی آن رامعرفی می کنند در هر حال این دستگاه همه کاره که به نظرشبیه یک مودم عادی است ولی درون خود یک روتر را هم قرار داده است. اغلب مودم -روترها به چهار پورت اترنت 1گیگا بایت مجهز هستند بعضی ازآنها برای به اشتراک گذاشتن فایل یا پرینتر روی شبکه دارای  پورت USB هستند. روتر های ترکیبی برخلاف مودم ها یا روترهای جدا از هم قیمت بالاتری دارند. اما در عوض نیازی به استفاده از دو سخت افزار جدا و اتصالات آنها ندارند.

تفاوت مودم و روتر: به طور کلی وظیفه مودم برقرای ارتباط با اینترنت است و روتر وظیفه داردکه اینترنت را بین چند دستگاه پخش کند.

انواع مودم

مودم ها انواع مختلفی دارند به طور کلی بهتر است هنگام خرید مودم دقت داشته باشید که وایرلس باشند و قابلیت اتصال به WIFI را داشته باشد و از آن پشتیبانی کند، همچنین قابلیت اتصال به کابل LAN را هم داشته باشد. بیشتر مودم های ADSL بی سیم هستند که توانایی قابلیت اتصال به کابل LAN را هم دارند.

برای خرید اینترنتی مودم – روتر ADSL خوب بهتر است سراغ محصولات شناخته شده بروید، هنگام تهیه مودم توجه داشته باشید که قابلیت پشتیبانی از WIFI را داشته  باشد. فروشگاه اینترنتی تکدو به عنوان فروشگاه آنلاین عرضه کننده انواع مودم – روترهای برند خیال شما را از کیفیت و اصالت محصول آسوده می کند.

مقایسه ( 0 مورد )